سپاهان باتری

کارخانه سپاهان باتری

بدون هیچ بحثی محبوبترین و معتبرترین برند تولید کننده باتری ماشین در ایران و شناخته ترین برند ایرانی تولید کننده باتری در جهان سپاهان باتری می باشد. مجتمع صنعتی سپاهان باتری غول باتری سازی ایران در دهه 70 شمسی در شهر اصفهان راه اندازی شد و کار خود را به عنوان اولین عرضه‌کننده باتری سیلد یا MF در کشور با ظرفیت بالا در حدود  ۶۰۰ هزار باتری و به ویژه در زمینه تولید باتری های ماشین شروع نمود. طی سال های اخیر، ظرفیت تولیدی خود را به بالای پنج میلیون باتری در سال رسانده است و تا امروز بیش از دو هزار فرصت شغلی مستقیم و تعداد زیادی فرصت شغلی غیر مستقیم در استان اصفهان و نقاط دیگر کشور فراهم نموده است.

کمپانی سپاهان باتری با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و استفاده از مواد اولیه مرغوب و نیز در اختیار داشتن کادری مجرب از متخصصان و کارشناسان این صنعت، قادر است در زمینه طراحی و تولید انواع باتری های سیلد و غیرسیلد بر اساس استانداردهای جهانی و با آمپراژهای گوناگون از  ۳5 تا ۲۲۰ آمپر نامی درخشان و قابل اطمینان باشد. غول های خودروسازی همچون سایپا و ایران خودرو از محصولات کمپانی سپاهان باتری در ماشین های خود استفاده می کنند. مانند باتری تندر ۹۰ ( ال ۹۰ )، پژو۲۰۶ و سمند که به صورت فابریک باتری های این کمپانی روی آنها نصب شده است. همچنین این کمپانی محصولات مشترکی با کشور ژاپن از جمله باتری سوزوکی دارد.

برندهای باتری تولید شده توسط کمپانی سپاهان باتری

مجتمع صنعتی سپاهان باتری صاحب برندهای متعدد و خوش نامی در کشور می باشد که معروفترین آنها به شرح ذیل می باشد. این باتری ها در سه دسته تکنولوژی به بازار عرضه شده اند و جدیدترین محصولات این کمپانی یعنی اوربیتال پریمیوم، سوزوکی و اوربیتال EFB (معروف به گلدن) جزء باتری های دارای تکنولوژی نسل سوم این کمپانی می باشند که در ادامه مختصری از ویژگی های این برندها اشاره خواهیم کرد:

  • اتمیک
  • اوربیتال
  • سوزوکی
  • اوریبیتال وان سیلور
  • اوربیتال پریمیوم
  • اوربیتال EFB

 باتری سوزوکی : سپاهان باتری و همکاری های بین المللی

شرکت خوشنام و شناخته شده سوزوکی با همکاری کمپانی سپاهان باتری در کشور جمهوری اسلامی ایران نوع پیشرفته ای باتری ماشین تولید می‌کند که نام آن باتری سوزوکی است. باتری هایی با کیفیت بالا و استفاده از فناوری‌های روز دنیا تولید شده و به بازار عرضه می شوند. نام این برند به پاس این اتحاد بزرگ مابین دو کمپانی قدر آسیایی و با توجه به ارزش های بالای کمپانی سوزوکی، سوزوکی نامگذاری شده است. لازم به ذکر است که آرم سوزوکی بر گرفته از نماد باستانی یین و یانگ است. سمبلی که نشان دهنده آن است که همه پدیده ها و ابعاد زندگی دو اصل متفاوت ولی مکمل وجود دارد و نام این کمپانی نیز معنای ارزشمندی در خود دارد.

اوربیتال پریمیوم: خلاقیت و تکنولوژی

باتری اوربیتال پریمیوم دارای صفحات داخل این باتری به روز رسانی شده و به صورت پانچ شده و با استفاده از شبکه های سرب – کلسیمی با فریم کامل با استفاده از تکنولوژی جدید و صفحات بهبودیافته تولید می شود و این موضوع باعث افزایش طول عمر بیشتر این باتری ها می شود، برای مثال باید گفت افرادی که راننده وسایل حمل و نقل عمومی هستند به دلیل اینکه خودرو برق زیادی مصرف می کند و قاعدتا باتری ماشین زود خالی و یا خراب می شود، این نوع باتری مناسب این نوع خودرو ها هستند. از مزیت های باتری ماشین پریمیوم می توان به طراحی برای استفاده بدون نیاز به مراقبت، شبکه با تکنولوژی جدید، بهبود ماندگاری چرخه ای تا 1.5 برابر باتری های متداول، مناسب برای خودروهای پیشرفته و خودروهایی که آپشن بیشتری نسبت به خودروهای معمولی دارند اشاره کرد. این باتری متناسب با آخرین استانداردهای خودروسازها و برای ماشین های با دفعات استارت زنی بالا در روز طراحی شده است.

فروشگاه اینترنتی مرکز باتری پس از سعی در رضایت مشتریان خود، توانسته است یکی از نمایندگی های معتبر و رسمی سپاهان باتری در تهران شود.