صبا باتری

کارخانه صبا باتری

محال است از باتری ماشین چیزی شنیده باشید اما نام صبا باتری به گوشتان نخورده باشد، شناخته شده ترین، متداول ترین و خوشنام ترین کمپانی تولید کننده باتری در ایران کمپانی توسعه منابع انرژی توان یا همان کمپانی باتری سازی نیرو است که سالهای متمادی است در ایران و خاورمیانه به نام صباباتری شناخته می شود. حوزه فعالیت این کمپانی به زبان ساده عبارت از تحقیق، طراحی و توسعه سامانه‌های تولید انرژی، سیستم‌های ذخیره ساز و خدمات مدیریت مصرف انرژی است.

ساختار صباباتری شامل یک هسته مرکزی و سه گروه بزرگ صنعتی است:

 • گروه صنعتی باتری نور (گروه صنعتی شهید درخشان): فعال در زمینه تولید انواع باتری‌های استارتری مورد استفاده در اتومبیل
 • گروه صنعتی باتری صدر (گروه صنعتی شهید حاج امینی): فعال در زمینه تولید انواع باتری‌های سیلد، ساکن، صنعتی مورد استفاده در سامانه های ارتباطی، رایانه ای، نیروگاه‌ها، لیفتراک‌ها و انواع سامانه‌های تامین منابع انرژی تجدیدپذیر
 • گروه صنعتی ذوب فلزات فجر (گروه صنعتی شهید عارفی): فعال در زمینه تولید انواع فلزات رنگین شامل سرب، مس و آجرهای نسوز

صبا باتری در زمينه توليد طیف گسترده ای از باتری ها، از آمپراژ 7.5 آمپر تا آمپراژ 200 آمپر و توان توليد نزدیک سه ميليون دستگاه در سال ( برای باتري هاي سرب اسيدي ) و نيز باتريهاي سیلد MF (بدون نیاز به سرویس و نگهداری) ويژه نسل جديد ماشین ها با ظرفيت توليد نردیک دو ميليون عدد در سال را دارد. صباباتری دارای لابراتوار مجهزی برای تایید صلاحیت محصولات خود می باشد و تمامی استانداردهای موجود در بازار را دریافت کرده است.

 صبا باتری، استفاده از به روزترین تکنولوژی ها

در دنیای کنونی شرط موفقیت و ماندن در بازار بدون هیچ شکی به روز بودن، بهره گیری از بهترین مواد اولیه، استفاده از توانمندی متخصصان و نیز استفاده از بالاترین تکنولوژی های روز را می طلبد. شرکتی که بخواهد در بازاری پر از رقیب به جلب رضایت مشتریان و پاسخ به نیاز آنها بیندیشد باید در زمینه ارتقاء و بهبود برنامه خود را در حوزه های محصول، فرایند و سيستم هاي مدیریت برنامه های جامعی داشته باشد و تغییر الگوی مصرف و استفاده از تکنولوژی روز را سرلوحه کار خود قرار دهد.

در زمینه ارتقاء تکنولوژی و بالا بردن کیفیت باتری ها تجربه نشان داده است استفاده به روز و آپدیت پروسه تولید محصول با بهره گیری از منابع علمی معتبر در جهان می تواند موثر باشد. همچنین ضمن بهبود در فرآیند های کلیدی تولید، به جایگزینی دستگاهها و ماشین آلات با تکنولوژی برتر و به روز جهان نیز باید اندیشید.

کمپانی صبا باتری

 صباباتری، عضو فعال سازمان استاندارد

کمپانی باتری سازی نیرو ( صبا باتری ) همیشه در ابتدای صف دارندگان گواهینامه استاندارد ملی ایران و تمدید اعتبارآن طی ایستاده است. سالهای زیادی است که این شرکت برای انواع باتری ها به دنبال به دست آوردن گواهینامه های معتبر و رعایت الزامات قانونی بوده است.

صبا باتري در میانه دهه نود شمسی با استقرار مدل تعالی سازمانی مدل  EFQM پروژه های بهبود بسیاری تعریف و اجرا نموده است که این موضوع منجر به دریافت جایزه ملی کیفیت و جایزه ملی بهره وری و جایزه کیفیت  گروه های زیرمجموعه خود طی سالهای 84 الی 86 گردیده است و همچنین کلیه باتری های سیلد این کمپانی دارای استاندارد معتبر  EN 50342 + Aمی باشند. در مورد محصولات توسعه استارتر باید اشاره کرد که از دو استاندارد اروپایی (EN) و ژاپن (IIS ) بطور کامل تامین کننده نیاز باتری استارتر برای خودروهای ساخته شده بر اساس استانداردهای مذکور می باشد. در این راستا باتری هاي L1 , L2 , L3 , & L5  بر اساس استاندارد اروپائی و باتری های  NS60, 55D23 بر اساس استاندارد ژاپن در فاز نخست این طرح تولید میگردند.

محصولات کمپانی صبا باتری

امروزه این کمپانی طیف گسترده ای از باتری ها را برای استفاده در کاربردهای مختلف تولید می کند. بطور کلی محصولات این کمپانی را میتوان در 3 دسته کلی جا داد:

 • باتری های خودرویی صبا
 • باتری های سیلد (VRLA) صبا
 • باتری های لیتیمی صبا

برندهای کمپانی صبا باتری

در حال حاضر کمپانی صبا باتری برندهای مختلفی تولید می نماید که معروفترین آن در اینجا نام برده می شود:

 • باتری اتمی واریان صبا
 • باتری آرمو (با آمپراژ های بالا)
 • باتری نیو آرمو (با آمپراژ های بالا)
 • باتری صنعتی ( یو پی اس ) سهند
 • باتری صنعتی ( یو پی اس ) صبا
 • باتری ورسک

فروشگاه آنلاین مرکز باتری در حال حاضر بهترین های برند صبا باتری را جز محصولات خود قرار داده و با پشتیبانی عالی توانسته موفق به جلب رضایت مشتریان عزیز گردد.