خرید باتری فرسوده (داغی)

فروشگاه اینترنتی مرکز باتری در تلاش است تا بهترین پیشنهاد قیمت را برای باتری فرسوده (داغی) به صورت تکی و عمده ارائه نماید. باتری ها نیرومحرکه خودروها هستند و توان لازم را برای راه اندازی و حرکت اتومبیل، یو پی اس، آسانسور و … به وجود می آورند. زمانی که طول عمر یک باتری به پایان میرسد، لازم است تا در اسرع وقت نسبت به حذف آن به عمل آورد پیش از آنکه به محیط زیست ضربه بزنند. عوامل زیادی در قیمت باتری فرسوده تاثیرگذار است که مهمترین آنها هزینه انتقال، هزینه بازیافت که به نحوه بازیافت بستگی دارد_، قیمت روز سرب در بازارهای جهانی، شرایط حاکم بر بازار، میزان تورم، قیمت ارز و … نام برد.

بیشترین فروشندگان باتری فرسوده موسسات و شرکت هایی هستند که روزانه از تعداد زیادی باتری استفاده می کنند و طبیعتاً از ارزش آن بیش از کاربران خانگی به عنوان مثال کسانی که یک ماشین دارند اطلاع دارند. از میان این مهمترین این مراکز می توانیم به بانک ها، هولدینگ ها، بیمارستان ها، مراکز و ارگان های دولتی، کارخانجات صنعتی، پایانه های مسافربری یا باربری، تعمیرگاه های ماشین و … نام برد.

این ارگان ها باتری  های فرسوده خود را به بالاترین قیمت عرضه شده در بازار می فروشند و از اعتبار دریافت شده برای جایگزینی این باتری ها با باتری های جدید و تولید روز استفاده می کنند.

به همین صورت که شرکت هایی برای فروش باتری وجود دارد در سوی دیگر بازار ما با شرکت هایی مواجه می شویم که متقاضی خرید باتری فرسوده می باشند . این شرکت ها با خرید باتری های فرسوده اهداف گوناگونی را دنبال می کنند که برجسته ترین آن جلوگیری از رهاسازی باتری فرسوده در طبیعت می باشد. این شرکت ها این باتری ها را جمع آوری و سپس بازیافت می کنند. این خریداران باتری های فرسوده را از فروشندگان می خرند و سپس آن را بازیافت و از آن مجدداً استفاده می کنند.


دلیل آسیب رساندن باتری فرسوده به طبیعت این است که بیشتر وزن باتری  ها از سرب تشکیل شده است. این مقدار سرب اگر در طبیعت بماند، باعث آلودگی محیط زیست، از بین بردن جوامع گیاهی و حیوانی و آسیب فراوان به هر نوع موجودات زنده بالاخص انسان می شود. 

آمار نشان می دهد که  ۴۰ درصد از سربی که در صنایع بزرگ استفاده میشود، از بازیافت همین باتری های فرسوده و به ظاهر بی ارزش تأمین می گردد و مابقی آن از معادن سرب کشور بهره برداری می شود.

باتری فرسوده

قیمت خرید باتری فرسوده در فروشگاه مرکزباتری به شرح ذیل می باشد.

باتری خودرویی به صورت درهم شامل انواع مختلف باتری آمپراژی 6000 تومان

باتری خودرویی اتمی (خشک) آمپراژی 5800 تومان

باتری خودرویی اسیدی آمپراژی 6200 تومان

باتری یو پی اس (صنعتی)  12 ولتی آمپراژی 7500 تومان

باتری مخابراتی 2 ولتی آمپراژی 1750 تومان